Σαβ
Κυρ
Σα 04.05 2024

Ιδανικό ξεκίνημα ο ΟΦΗ, με χρυσή αλλαγή το Νέιρα

Μεγάλη νίκη με 3-2 επί του Αρη σε ένα παιχνίδι-θρίλερ, με τον Χουάν Νέιρα, να έρχεται αλλαγή απο τον πάγκο στο 83′ και στο 91′ να βάζει μέσα σε αποθέωση το νικητήριο γκολ.

Σε ένα παιχνίδι θρίλερ στο Γεντί Κουλέ, ο ΟΦΗ προηγήθηκε με 2-0, ο Αρης ισοφάρισε σε 2-2 και είχε και δοκάρι με φαουλ του Πάλμα για το 2-3 στο 86′, αλλά ο Χουάν Νέιρα, χρυσή αλλαγή του ΟΦΗ, ήρθε από τον πάγκο στο 83′ και με γκολ στο 91′ χάρισε τη μεγάλη νίκη στον ΟΦΗ (3-2) και αποθεώθηκε από τους 5 χιλιάδες θεατές που βρέθηκαν στο γήπεδο.

Τρομερή στιγμή στον αγώνα, η αποθέωση του κόσμου του ΟΦΗ στο Νέιρα, όταν μπήκε στο ματς στο 83′ όταν το παιχνίδι ήταν στο 2-2.

Λες και ο κόσμος, περίμενε, ότι ο μαέστρος θα σκοράρει το γκολ της νίκης!

Όταν δε, ο Αργεντίνος, έβαλε το νικητήριο γκολ για το 3-2, έγινε χαλασμός, στο Γεντί Κουλέ.

Ο ΟΦΗ ξεκίνησε ιδανικά το παιχνίδι και προηγήθηκε με 2-0 με τα γκολ του Ντίκο (17′) και του Τοράρινσον (38′), αλλά δεν κράτησε αυτό το προβάδισμα μέχρι την εκπνοή του ημιχρόνου, καθώς ο Άρης μείωσε στο 40′ με τον Μορόν.

Οι δυο ομάδες πήγαν με το 2-1 στα αποδυτήρια, αλλά ο Άρης βγήκε μόνο στο γήπεδο, για το δεύτερο ημίχρονο.

Ο ΟΦΗ καθυστέρησε να μπεί στο πνεύμα του αγώνα, ο Άρης πήρε τα ηνία και έφερε το παιχνίδι στα ίσια με τον Φαμπιάνο στο 68′ (2-2).

Με το 2-2 καμία ομάδα δεν θα έμενε στεναχωρημένη, αν αυτό θα ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.