Σαβ
Κυρ
Κυ 05.05 2024

Το μεγάλο κέρδος του ΟΦΗ

Ο νεαρός τερματοφύλακας Μανδάς, κατέβασε τα ρολά στο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό και πήρε τη φανέλα βασικού στο σπίτι του…

Ο ΟΦΗ έχασε το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό (1-2), αλλά είχε ένα μεγάλο κέρδος, απο αυτήν την αναμέτρηση.

Ηταν ο 21χρονος τερματοφύλακας Χρήστος Μανδάς, ο οποίος κατέβασε τα ρολά και δικαίωσε το Νίκο Νιόπλια, για την επιλογή του να του δώσει φανέλα βασικού και να κρατήσει στον πάγκο τον ασταθή Ολλανδό τερματοφύλακα Στίβενς.

Ο Μανδάς έπαιξε με αυτοπεποίθηση και ενέργεια κάτω απο τα γκολπόστ του ΟΦΗ και ο κόσμος της ομάδας, τον αποθέωσε παρά την ήττα.

Στο πρώτο 45λεπτο, έκανε μια εκπληκτική επέμβαση σε εξ’ επαφής πλασέ του Μπακαμπού.

Ενώ στο δεύτερο ημίχρονο, με μια φανταστική εκτίναξη με το αριστερό χέρι, έπιασε το πέναλτι του σπουδαίου Χάμες Ροντρίγκες.

Με την εμφάνιση του ο Μανδάς, πήρε επάξια τη φανέλα βασικού, για το επόμενο παιχνίδι και ίσως για αρκετό καιρό ακόμη.

Στον ΟΦΗ, τον πιστεύουν πολύ και για το λόγο αυτό, του έχουν κάνει συμβόλαιο μέχρι το 2026 (!).